img 8606W piątek 30 listopada 2018r. o godzinie 18:00 w Mediatece Światowid odbyło się spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Posyniak-Rusin i prezentacja jej najnowszego tomiku wierszy pt "Bliżej ludzi". Atmosfera na spotkaniu była bardzo miła. Egzemplarze tomiku są dostępne w bibliotece.

IMG 8547Światowy Dzień Pluszowego Misia - 26.11.2018 r. Mediatekę Światowid odwiedziły dzieci z klas zerowych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kargowej. W zajęciach brało udział około 100 dzieci.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła serdecznie zaprasza na promocję publikacji Portrety Regionu Kozła, która odbędzie się 15.11.2018 r. o godz. 17:00 w Mediatece Światowid przy ulicy Słodowej 2 w Kargowej.

w imieniu Zarządu

Prezes Witold Silski

portrety rk

wojciech korsak plakat

img 8378W dniu 4.10.2018 r. miało miejsce otwarcie wystawy Pana Piotra Banaczyka pt."Zwierzęta blisko nas" z okazji Światowego Dnia Zwierząt.

kopia 42730811 2226968570666286 2101679582724751360 o

W Bibliotece Publicznej im. E. Paukszty w Kargowej w dniu 28 września 2018 r.  odbyło się podsumowanie XIX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. E. Paukszty. Uroczystość poprzedził wyjazd delegacji do Leśniczówki położonej nad jeziorem Linie w celu złożenia wiązanki pod tablicą pamiątkową Eugeniusza Paukszty. W uroczystości wziął udział starosta zielonogórski Dariusz Wróblewski, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego  Czesław Fiedorowicz, burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś, burmistrz Schulzendorfu Markus Mucke, syn pisarza Dominik Paukszta, radni, pracownicy urzędu, dyrektorzy szkół, bibliotekarze, literaci, czytelnicy, prezes i członkowie KUTW, laureaci konkursu oraz młodzież. W imprezie uczestniczyła również młodzież z partnerskiej gminy Schulzendorf wraz z opiekunami. Zaproszeni goście wysłuchali referatu Pani Zofii Mąkosy pt. „Ach ten Chwalim oraz Pana Eugeniusza Kurzawy „Życie literackie w Regionie Kozła” .  Wręczenia nagród laureatom dokonał burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś. Uroczystość  zakończyła się koncertem w wykonaniu Lubuskiego Biura Koncertowego pt. "Najpiękniejsza jest muzyka polska”.

img 8357Dnia 28 września 2018r. miało miejsce uroczyste podsumowanie Polsko-Niemieckiego Konkursu Literackiego.

Impreza została zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury w Kargowej  Bibliotekę Publiczną im. Eugeniusza Paukszty i odbyła się w Mediatece Światowid. Gości przywitał Burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś, oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kargowej Waldemar Ligma. Swoją obecnością zaszczycił nas m.in. Starosta Powiatu Zielonogórskiego Pan Dariusz Wróblewski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Pan Czesław Fiedorowicz, Dominik Paukszta syn pisarza Eugeniusza Paukszty, kierownicy jednostek z Gminy Kargowa, oraz dyrektorzy szkół. W imprezie uczestniczyła również młodzież z partnerskiej gminy Schulzendorf wraz z opiekunami. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody.

Zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii Piotra Banaczyka.

piotr banaczyk

logo pngPrace nagrodzone w Polsko-Niemieckim Konkursie Literackim

1. Alice Lemke

2. Anna Kruger

3. Carolina Lucia Voith

4. Gabriela Pietruszyńska

5. Hania Radom

6. Kaja Pajcz

Uroczyste podsumowanie XIX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego.

paukszta 2018

plakatZapraszamy na podsumowanie Polsko – niemieckiego Konkursu Literackiego

logoWyniki Posko-Niemieckiego Konkursu Literackiego

WYNIKI