2Dziś - 10 maja 2022r. -  nasza Biblioteka przeprowadziła akcję - Sprzątanie Świata. Przy współpracy ze szkołą podstawową, urzędem gminy, firmą Nestle oraz mieszkańcami posprzątaliśmy teren lasu przy drodze na kargowską Copacabanę. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział. Dodatkowo dziękujemy firmie Nestle za zorganizowanie poczęstunku.

1Serdecznie zapraszamy na wydarzenia organizowane przez naszą bibliotekę:

10 maja 2022 Akcja sprzątania świata - zbiórka 8:30 plac ratuszowy.

12 maja 2022 Spotkanie autorskie z Joanna Jax o godz. 17:00 Mediateka.

13 maja 2022 Spotkanie z Eugeniuszem Kurzawą i promocja nowego pisma pt. " Szkice Nadodrzańskie" o godz. 17:00 Mediateka

68 kwietnia 2022r. w Mediatece Światowid odbyły się WARSZTATY PLECIONKARSKIE-WIKLINA. W zajęciach uczestniczyły panie z Klubu "Zręczne ręce", oraz mieszkanki naszej gminy.

img 20220407 162634224W czwartek 07.04.2022 r. na zaproszenie Kargowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mediatece gościł pan Krzysztof Romankiewicz Starosta Zielonogórski z prelekcją pt. Historia Wielkanocy, której towarzyszyła prezentacja obrazów.: "Ostania Wieczerza" autorstwa Bogumiła Hodera oraz 16 grafik autorstwa Roberta M. Jurgi przedstawiające śmierć apostołów. Wystawa będzie dostępna w godzinach pracy biblioteki do 25 kwietnia. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z oryginalnymi pracami.

Zapraszamy do udziału w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Eugeniusza Paukszty. Szczegóły z załączonym regulaminie.

konkurs literacki 2022

IMG 2057Dnia 4 marca w Mediatece Światowid odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Każdy z uczniów otrzymał Dyplom pasowania , oraz odznakę. Bardzo dziękujemy za przybycie dzieciom i Paniom.

20220209 170442W środę 9 lutego 2022 roku w Bibliotece Publicznej im. Eugeniusza Paukszty miało miejsce otwarcie wystawy Piwnicy Artystycznej działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Kargowej. Prace tej grupy już nieraz mieliśmy okazje oglądać w naszej bibliotece, z czego jesteśmy bardzo dumni. Tematem obecnej wystawy są obrazy wykonane w technice pasteli, przedstawiające martwą naturę, architekturę oraz krajobrazy.

Dziękujemy pani Teresie Krajewskiej- Grzelce oraz panu Ludwikowi Błażejewskiemu za współprace z biblioteką, oraz prowadzenie i angażowanie grypy, dzięki czemu powstają tak wspaniałe wystawy.

Wystawa jest dostępna od 9 lutego do 4 marca 2022r. w godzinach pracy biblioteki. Serdecznie zapraszamy.

saxygwhncep81ie6n20220120223538W dniach 20 oraz 27 lutego 2022r. w Mediatece Światowid odbyły się ferie zimowe dla dzieci. Pierwszego dnia miały miejsce warsztaty Lego. Tematem przewodnim były zwierzęta leśne. Dzięki ogromnej wyobraźni dziecięcej powstały piękne stwory. Natomiast dzień 27 lutego był dniem gier planszowych. Dzieci w grupach świetnie się bawiły i zobaczyły, że nie tylko przy grach komputerowych można spędzać ciekawie czas. Oprócz zajęć w Mediatece były wyświetlane filmy dla Dzieci  : "Mustang z Dzikiej Doliny : Droga do wolności", oraz "Luca".

03Dnia 26 stycznia 2022 r. w Mediatece Światowid odbyło się spotkanie autorskie z Panią Zofią Mąkosą, oraz promocja jej najnowszej książki Makowa spódnica Kamień w wodę. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Jedna z opinii jaka ukazała się w internecie brzmi następująco :"To jedna z takich książek, po lekturze której nasunie Wam się myśl, że tak jak Ona nie pisze już nikt." więc zapraszamy do lektury. Pani Zofii bardzo dziękujemy, że właśnie naszą Mediatekę wybrała na promocję swojej najnowszej książki, jesteśmy bardzo dumni z tego powodu.

444

Biblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej jeszcze szerzej otwiera drzwi dla swoich czytelników.
Wraz z 2022 rokiem otwieramy BIBLIOTEKĘ także w wybrane soboty.
Placówka będzie czynna w godz. 08.00-12.00:
-od stycznia do czerwca 2022 r. w każdą ostatnią sobotę miesiąca
-od września do grudnia 2022 r. w każdą pierwszą i w każdą ostatnią sobotę miesiąca.
Zapraszamy❗️

33333

268854696 616371326106170 7546591088583223144 n28 grudnia 2021 r. o godzinie 16: 30 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej z Józefem Dżumbelakiem Przewodniczącym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz nowo przyjętym psychologiem Łukaszem Serafińskim, który będzie wspomagał rodziny z naszej gminy, w których występują problemy wynikające z różnorakich uzależnień.

Celem tego spotkania było przekazanie społeczeństwu informacji poprzez członków DKK, jak w gminie są rozwiązywane problemy społeczne oraz gdzie można uzyskać fachową, nieodpłatną pomoc psychologiczno-terapeutyczną.

swieta

godz zmiana