kopia 42730811 2226968570666286 2101679582724751360 o

W Bibliotece Publicznej im. E. Paukszty w Kargowej w dniu 28 września 2018 r.  odbyło się podsumowanie XIX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. E. Paukszty. Uroczystość poprzedził wyjazd delegacji do Leśniczówki położonej nad jeziorem Linie w celu złożenia wiązanki pod tablicą pamiątkową Eugeniusza Paukszty. W uroczystości wziął udział starosta zielonogórski Dariusz Wróblewski, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego  Czesław Fiedorowicz, burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś, burmistrz Schulzendorfu Markus Mucke, syn pisarza Dominik Paukszta, radni, pracownicy urzędu, dyrektorzy szkół, bibliotekarze, literaci, czytelnicy, prezes i członkowie KUTW, laureaci konkursu oraz młodzież. W imprezie uczestniczyła również młodzież z partnerskiej gminy Schulzendorf wraz z opiekunami. Zaproszeni goście wysłuchali referatu Pani Zofii Mąkosy pt. „Ach ten Chwalim oraz Pana Eugeniusza Kurzawy „Życie literackie w Regionie Kozła” .  Wręczenia nagród laureatom dokonał burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś. Uroczystość  zakończyła się koncertem w wykonaniu Lubuskiego Biura Koncertowego pt. "Najpiękniejsza jest muzyka polska”.

Po uroczystym rozstrzygnięciu wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy  malarskiej „Wiosenne barwy Kargowej”, której autorami są artyści z   Piwnicy Artystycznej działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Kargowej