60360059 473490000055349 4818438137669746688 nW dniach 8-15 maja 2019r. Biblioteka Publiczna w Kargowej brała udział w obchodach już XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W związku z tym w naszej Bibliotece odbyło się bardzo dużo wydarzeń z tym związanych. 8 maja odbyło się spotkanie integracyjne Klubów Zręczne Ręce działających przy naszej Bibliotece jak i Klubu działającego w sąsiedniej gminie Bojadła. Panie wymieniały się swoimi doświadczeniami, a także prezentowały swoje prace. Po południu tego samego dnia został wyświetlony dla mieszkańców film pt. "Przywracamy pamięć" 1960 Wydarzenia Zielonogórskie. 9 maja był dniem filmowym ew naszej Mediatece. Rano gościliśmy uczniów zerówek, którzy obejrzeli bajkę, następnie film obejrzała młodzież gimnazjalna, w godzinach popołudniowych został wyświetlony film dla dzieci z całego miasta. Tego dnia odbyło się też spotkanie ze znaną polską pisarką Agatą Kołakowską.

Dnia 10 maja gościliśmy grupy przedszkolne, które przybyły do nas na lekcję teatralną - prezentacja lalek- "Pracownia za piecem". Dzień 13 maja 2019r. był w naszej Bibliotece dniem pełnym emocji, ponieważ tego dnia odbył się turniej FIFA 2019 na PS3 rywalizacja była bardzo mocna. Zwyciężyły następujące osoby : I miejsce Michał Hamrol, II miejsce Paweł Sidorenko, III miejsce Piotr Szczeciński. 14 maja odbyło się podsumowanie Tygodnia Bibliotek w którym udział wzięły władze miasta, czytelnicy, sympatycy naszej Biblioteki. Tego dnia zostali nagrodzeni zwycięzcy Turnieju FIFA 2019, oraz nagrodziliśmy najlepszych czytelników, a nimi okazali się : wśród dzieci Hanna i Hubert Brychcy, wśród młodzieży Piotr Owczarek, wśród dorosłych Franciszek Matysik, nagrodziliśmy również osobę, która chętnie słucha audiobooków a była nią Pani Anna Jaskólska, oraz osobę która chętnie korzysta z nowości jaka ukazała się w naszej Bibliotece, a którą są ebooki, tą osobą okazała się być Pani Natasza Janiak. Spotkanie umilił krótki amatorski koncert. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w tych wszystkich uroczystościach, dziękujemy również za piękne życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza, oraz za to, że po raz kolejny możemy liczyć na Was kochani czytelnicy. Do zobaczenia za rok.