IMG 0094Biblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej przystąpiła po raz trzeci do projektu „O finansach … w bibliotece – 6. edycja”, którego celem było przybliżenie osobom powyżej 50 roku życia zagadnień z tematyki finansów osobistych.
Projekt "O finansach... w bibliotece – 6. edycja" został zrealizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej, realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 


        Na pierwszym spotkaniu poznaliśmy się oraz wybraliśmy pięć modułów, które były sukcesywnie realizowane na kolejnych spotkaniach. Zrealizowane moduły to:
            1.    Bezpieczne finanse w sieci. Jak nie dać się oszukać ani wykorzystać w Internecie?
            2.    Płatności bezgotówkowe. Jak wygodnie i bezpiecznie płacić, korzystając z nowoczesnych technologii?
            3.    Oszczędzanie i inwestowanie. Jak bezpiecznie zarządzać swoimi pieniędzmi?
            4.    Przezorny zawsze ubezpieczony. Jak dobrze się ubezpieczyć?
            5.    Dziedziczenie. Wiedza, która zapewni spokój Tobie i Twoim bliskim.
Przy omawianiu każdego z tematów uczestnicy angażowali się w ćwiczenia, aktywnie uczestniczyli w dyskusjach oraz wymieniali między sobą doświadczenia związane z danym zagadnieniem.
W czwartek 21 listopada 2019 r. miało miejsce uroczyste podsumowanie projektu, na spotkanie został zaproszony Burmistrz Kargowej Pan Jerzy Fabiś, który wręczył uczestnikom projektu certyfikaty. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze przy kawie i torcie.