317797867 519060446932257 6452512194467220707 nDnia 7 grudnia 2022 r. w Mediatece odbył się wernisaż malarstwa Pani Teresy Koch. Autorka obrazów urodziła się w Karszynie, a teraz obecnie mieszka w Głogowie. Twórczość Pani Teresy jest bardzo ciekawa, a wielu z jej obrazów towarzyszy klimat baśniowości, który bardzo podobał się nieżyjącemu już Telemachowi Pilitsidisowi. Słynny artysta z Głogowa był bowiem jednym z nauczycieli pani Teresy. Na obrazach pani Teresy przede wszystkim znajdują się postacie kobiece. Za cel postawiła sobie, aby pokazywać je w różnych sytuacjach, ale aby były wolne i spokojne. Jak zaznacza, zrobiła to specjalnie, ponieważ w dzisiejszych czasach wszyscy się spieszą.
 
Spotkanie cieszyło się bardzo dużym powodzeniem, przybyło bardzo dużo ludzi w tym władze miasta, znajomi Pani Teresy, mieszkańcy Kargowej, oraz znaczna grupa mieszkańców Karszyna. 
Dodatkową atrakcją podczas otwarcia wystawy było wystąpienie Pani Tatiany Jacenka, która zagrała kilka utworów na flecie. Pani Tatiana pochodzi z Ukrainy, obecnie mieszka w Kargowej.Zanim przyjechała do Polski pracowała przez 25 lat w orkiestrze dętej, pisała muzykę dla swojej grupy. Wspólnie grali w parkach, na imprezach dla mieszkańców i gości.
 
Obrazy Pani Teresy Kocha można oglądać w Mediatece Światowid, do czego bardzo zachęcamy.