10 lecie mediateki plakat

dzienmisia 003Dnia 27.11.2023 r. do Mediateki zawitała grupa „Jeżyków”  z kargowskiego przedszkola, aby wspólnie uczcić Światowy Dzień Misia. Dzieci rozpoczęły zajęcia od wspólnej „misiowej” zabawy ruchowej, następnie miały miejsce zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Wiele radości sprawiło także kolorowanie misia, według swojego pomysłu. Dzieci są bardzo pomysłowe i kreatywne w tej kwestii  J  Każde dziecko otrzymało pamiątkowe zdjęcie z misiem mieszkającym w naszej Mediatece oraz dyplom przyjaciela misia.  Dzień Pluszowego Misia w bibliotece pokazał nam, że dzieci uwielbiają pluszowego przyjaciela i chętnie biorą udział w różnych zabawach  z nim związanych.

warsztaty 01W sobotę 25.11.2023 r. w Mediatece odbyły się warsztaty świąteczne. Grupa, której uczestnikami były dzieci wykonała przepiękną zawieszkę Mikołaja oraz plecione kółko. Dzieci były zachwycone tym, że samodzielnie mogły wykonać takie ozdoby, na ich twarzach podczas zajęć było widać skupienie oraz radość.  Miło jest patrzeć na takie zaangażowanie najmłodszych z naszej gminy, jakie okazali w trakcie trwania  warsztatów.

W naszych świątecznych zajęciach jako druga grupa uczestniczyli dorośli mieszkańcy gminy Kargowa, którzy wykonali makramowe kółko z chwostem oraz Mikołaja. Wspólne rozmowy przy wykonywaniu ozdób nie miały końca.  Nasi uczestnicy wykazali się dużymi zdolnościami manualnymi, każda osoba miała swoją wizję na wykonanie ozdoby, ale wszystkie wyszły znakomicie.

IMG 4151W czwartek 23.11.2023 r. w Mediatece Panie z klubu „Zręczne ręce” wykonywały przepiękne bombki ozdobione techniką „decoupage”, polegającą na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię bombki wzoru wyciętego serwetki papierowej. Powstały naprawdę piękne ozdoby.

IMG 7186W Mediatece dnia 23.11.2023 r. mieliśmy przyjemność ponownie gościć „Tu Babki”, tym razem  na warsztatach wiankowych. Uczestniczki wykonały  przepiękne wianki, wykorzystując do ich tworzenia różne elementy niekonwencjonalne, ale również te klasyczne, które były wplatane we wianuszki. Cieszymy się, że uczestniczki, wybrały na takie warsztaty właśnie naszą Mediatekę.

warsztatys

1Otwarcie wystawy Marty Borowczyk pt. "Towarzyszenie". W środowe popołudnie 8 listopada mieliśmy przyjemność gościć w Mediatece Światowid malarkę Martę Borowczyk oraz jej trzyletnią córkę Urszulę. Artystka pochodzi z Leszna, od trzech lat zajmuje się zawodowo malarstwem. Obrazy Marty Borowczyk charakteryzuje dbałość o detale i subtelny klimat. W swoim malarstwie dąży do oddania zmysłowych momentów, do złapania przemijającej chwili. Nakłania odbiorcę do wejścia w kontakt z naturą, do przemyśleń i refleksji. W naszej bibliotece zostały zaprezentowane prace tworzone w technice akrylowej oraz akwarelowej.

Wystawa dostępna w godzinach pracy biblioteki do 24 listopada.

Serdecznie zapraszamy.

364232895 882581709909018 6503420992821412112 nDnia 28.10.2023 roku w Mediatece odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Książki dla Dzieci. Było to spotkanie organizacyjne, a więc wspólnie przedstawiliśmy pomysły jak będą wyglądały kolejne zajęcia. Każdy uczestnik wykonał swoje logo naszego klubu.  Bardzo serdecznie zapraszamy chętne dzieci, które mają ochotę brać udział w naszych kolejnych zabawach czytelniczych.

IMG 4068Dnia 11 października 2023r. odbył się wernisaż wystawy prac uczestniczek warsztatów "Jesienne ukojenie z mandalą w tle". Zjawiskowe prace pokazały jak różne może być postrzeganie świata przez kobietę. Wieczór umilił recital Małgorzaty Paciejewskiej. Dziękujemy za przybycie wszystkim gościom i do zobaczenia na kolejnej wystawie w listopadzie.

post 42176 14255724748979

383430008 7229869647042795 272807009137296392 nDnia 29 września miało miejsce uroczyste podsumowanie XXIV Ogólnopolskiego Konkurs Literackiego im.Eugeniusza Paukszty "Mała Ojczyzna -pogranicza kultur".
Galę podsumowującą Konkurs poprzedził jak co roku wyjazd do Leśniczówki Linie gdzie zostały złożone kwiaty pod tablicą pamiątkową Eugeniusza Paukszty patrona Biblioteki.
Po przywitaniu zaproszonych gości uroczystość została otwarta przez Panią Martę Paron zastępcę burmistrza Kargowej. Za wystąpienie dziękujemy również Panu Dominikowi Paukszcie synowi patrona naszej biblioteki.
Kolejnym punktem uroczystości był wykład pt. "Wielkie ukochania Eugeniusza Paukszty" wygłoszony przez Panią Ewę Krawiecką Profesor z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Następnie został ogłoszony werdykt Jury przez przewodniczącego komisji Pana Alfreda Siateckiego. Na konkurs wpłynęło 81 prac. Jest to rekordowa ilość jak do tej pory.
Zwieńczeniem uroczystości był koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im.Mieczysława Karłowicza z Zielonej Góry.
Bardzo dziękujemy za udział w uroczystości Pani Marcie Paron zastępcy burmistrza Kargowej, Pani Magdalenie Żurawieckiej sekretarz gminy, Panu Łukaszowi Pokorskiemu Przewodniczącemu Rady Miejskiej, przedstawicielom jednostek organizacyjnych, stowarzyszeń, mieszkańcom miasta i gminy.

Za dofinansowanie uroczystości bardzo dziękujemy Regionowi Kozła.

uwaga

NEON

IMG 3884Dnia 13.09.2023 roku w Mediatece miała miejsce 12. odsłona Narodowego Czytania. W tej edycji lekturą była książka Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Jest to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza. W akcję wspólnego czytania włączyli się Zastępca Burmistrza Pani Marta Paron, Sekretarz Gminy  Pani Magdalena Żurawiecka, Pracownik Urzędu Gminy Kargowa Pani Katarzyna Ziembowska, Pani Brygida Wróblewska, Pani Teresa Krajewska-Grzelka oraz przedstawiciele klas siódmych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kargowej Iga Krzystek oraz Hubert Pietruszyński. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne wsłuchanie się w lekturę i zapraszamy za rok.

IMG 3869Dnia 6 września 2023 roku w Mediatece Światowid odbył się wernisaż malarstwa Izabeli Sak pt. „Mirage”. Podziwialiśmy „koronkowy” cykl obrazów na płótnie wykonanych metodą akrylową. Mieliśmy przyjemność gościć Panią Izabelę  już trzeci raz w naszej Mediatece, i za każdym razem jej prace cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników wystawy. Dziękujemy wszystkim za tak liczną obecność na  wernisażu malarstwa Pani Izabeli i zapraszamy do obejrzenia wystawy w godzinach pracy biblioteki.