logo pngBiblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej, w związku z likwidacją filii biblioteki w Smolnie Wielkim, zorganizuje dowożenie czytelników do biblioteki w Kargowej, w częstotliwości uzależnionej od potrzeb, po  wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym (68 3526368).

Bezpłatna usługa dowozu do Mediateki i przywozu do domu świadczona będzie dla czytelników wsi Smolno Wielkie, szczególnie dla osób starszych.

Jerzy Fabiś
Burmistrz Kargowej

zmiana godz

ksiegarnia217 czerwca w księgarni w Kargowej można było nabyć III część trylogii lubuskiej „Wendyjska Winnica- Dolina Nadziei” Zofii Mąkosy. Każdy kto kupił w tym dniu powieść mógł zdobyć autograf i dedykację pisarki. Zainteresowanie było tak duże, że zabrakło książek. Dlatego w środę 24.06.2020 roku od godziny 13:00 księgarnia będzie otwarta. Wszystkim zainteresowanym, którym nie udało się kupić powieści wcześniej mogą dokonać zakupu. Od godziny 15:00 autorka pani Zofia Mąkosa będzie podpisywała książki i można ponownie zdobyć autograf.

Przykro nam, że to ostatnie działania kargowskiej księgarni, która została zlikwidowana.

Pracownicy Biblioteki Publicznej im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej dziękują pani Arlecie Krawczyk za długoletnią współpracę.

M. Kwiecień

DSC0102616 czerwca 2020 roku naszą bibliotekę odwiedziły Panie Bogumiła Hyla-Dąbek i Małgorzata Turzańska „podredaktorki” pisma „Inspiracje” Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w celu zebrania materiałów o patronie naszej biblioteki do wyżej wymienionego pisma. Wspominając E. Pauksztę zawędrowałyśmy do pisarki Zofii Mąkosy mieszkanki Doliny Elizy, gdzie spędziłyśmy miłe chwile smakując owoce z jej ogródka i pyszne ciasto z rabarbarem, które przywiozły ze sobą Panie z UTW z Zielonej Góry. Rozmawialiśmy nie tylko o pisarzu i o konkursie literackim, ale również o promocji ostatniego tomu trylogii „Wendyjska winnica - Dolina nadziei”. Spacerując ścieżkami patrona naszej biblioteki odwiedziłyśmy również Leśniczówkę Pracy Twórczej i Izbę Pamięci Eugeniusza Paukszty. Dziękujemy wszystkim Paniom za wspólnie spędzony czas.

IMG 20200618 19325988818 czerwca br. o godz. 18:00 w ramach Czwartku Lubuskiego WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze zorganizowała spotkanie online z pisarką Zofią Mąkosą i promocję jej książki- III tomu „Wendyjskiej Winnicy- Doliny Nadziei”. Impreza miała charakter zamknięty (ze względu na epidemię). W spotkaniu uczestniczyło 50 osób, prowadził je Eugeniusz Kurzawa. Zaproszenie na tę okoliczność nasz Dyskusyjny Klub Książki otrzymał od samej pisarki, która jest członkiem tego klubu. Zaproszony został również Pan Jerzy Fabiś Burmistrz Kargowej. Spotkanie było bardzo ciekawe. Dziękujemy dwukrotnej laureatce Wawrzynu Literackiego za Trylogię Lubuską, za wspaniałe dzieło związane z naszą „Małą Ojczyzną”. Pisarce życzymy dobrej energii i weny twórczej w dalszej pracy pisarskiej, czekamy na następne dzieło.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z pisarką, Zofią Mąkosą. Źródło TVP Gorzów Wlkp.

z makosa tvp

18 czerwca br. o godz. 18.00 w ramach Czwartku Lubuskiego Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida zaprasza na spotkanie online z pisarką, dwukrotną laureatką Lubuskiego Wawrzynu Literackiego (2017 i 2019). Spotkanie prowadzić będzie Eugeniusz Kurzawa. Transmisja będzie dostępna na facebooku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze.

zmakosa

cats111111111

UWAGA!!!

W dniach 26-27 maja 2020 r. (tj. wtorek i środę) Biblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej będzie

NIECZYNNA z powodu likwidacji filii Biblioteki w Smolnie Wielkim. Za utrudnienia PRZEPRASZAMY

plakat papiez

logo png

CZYTELNIKU CHROŃ SIEBIE I INNYCH

Godziny otwarcia Biblioteki dla użytkowników:

poniedziałek, środa, piątek 8:00 – 15:00

wtorek, czwartek 11:00-18:00

W tym roku ze względu na epidemię obchody XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem #zasmakujwbibliotece będą obchodzone w innej formie.
Atrakcje, które proponuje nasza biblioteka odbędą się w przestrzeni wirtualnej.
Prosimy nas śledzić na facebooku.
ZAPRASZAMY🙂

plakat biblioteki

logo pngSzanowni Państwo

Polski rząd wyraził zgodę na otwarcie 4 maja 2020 roku bibliotek. Musimy się jednak do tego odpowiednio przygotować.

Bezpieczeństwo i zdrowie czytelników jest dla nas priorytetem.

Otwarcie Biblioteki zaplanowaliśmy na 11 maja, jednak o konkretnym terminie decydować będzie organ prowadzący daną placówkę po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną. Obecnie opracowujemy regulamin korzystania z naszej biblioteki w warunkach zagrożenia epidemicznego.

uwaga czytelnicy