PlakatOd dziś w naszej bibliotece rusza projekt realizowany przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała książka – wielki człowiek” we współpracy z naszą Biblioteką.

Odwiedź bibliotekę im. E. Paukszty w Kargowej, zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą w prezencie, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika, na której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki- jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego. Po uzbieraniu 10 naklejek Dziecko otrzyma imienny dyplom.

IMG 107011.09.2020 r. o godz. 1600 odbyło się spotkani DKK. Klub prowadził dyskusję na temat książki Hanny Kowalewskiej „Okno z widokiem na Weronę. Jest to VII powieść cyklu o magicznym Zawrociu, o zmaganiu się z rzeczywistością i splątaniu ludzkich losów z przeszłością, która nieodwracalnie wpływa na teraźniejszość. Zachęcamy czytelników naszej biblioteki do zapoznania się z twórczością tej pisarki.

IMG 1051Biblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej NARODOWE CZYTANIE „Balladyny” Juliusza Słowackiego zorganizowała 04.09.2020r. w dniu 211 rocznicy urodzin autora. Mimo ograniczeń zaproszenie przyjęli przedstawiciele różnych instytucji i stowarzyszeń z Gminy Kargowa.

Nasza książnica na XI edycję Ogólnopolskiej akcji zaprosiła:

Jerzego Fabisia Burmistrza Kargowej

Leonarda Przybyłę  Prezesa Kargowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Brygidę Wróblewską członkinię DKK

Teresę Krajewską- Grzelkę kierowniczkę „Piwnicy Artystycznej” Gminnego Centrum Kultury w Kargowej i członkinię DKK

Hannę Grycę- Nowak bibliotekarkę Zespołu Szkolno- Przedszkolnego

spotkanie valko

nowe godziny otwarcia 2020

logo pngMediateka Światowid 1 września 2020 r. będzie NIECZYNNA.

Za utrudnienia przepraszamy.

oglosznie fil

OTWARCIE

plakatjoker 2

reinstalacja

Nasza Biblioteka także w tym roku przystąpiła do akcji Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej. Zostaliśmy zgłoszeni do udziału w akcji przez Asię Gruszczyńską.
Szczegóły wydarzenia wkrótce.

banner narodowe czytanie 2020

biblioOstatnie miesiące były dla nas wszystkich bardzo trudne, znacznie ograniczyły też działalność instytucji kultury – niejeden miłośnik książek zdążył zatęsknić za odwiedzinami swojej ulubionej biblioteki, a bibliotekarz – za bezpośrednim kontaktem z czytelnikiem. Z tym większą radością pragniemy poinformować, że zakończyliśmy rekrutację bibliotek do nowej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek”, który skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym.

W tym roku do projektu zgłosiło się 5861 bibliotek posiadających oddziały dziecięce – to o ponad 700 placówek więcej niż w roku ubiegłym i aż 75% wszystkich bibliotek publicznych w Polsce. Już jesienią Mali Czytelnicy będą mogli odebrać tam przygotowane specjalnie dla nich Wyprawki Czytelnicze. Pełna lista zakwalifikowanych bibliotek oraz szczegóły dotyczące tegorocznej odsłony projektu znajdą się wkrótce na stronie: www.wielki-czlowiek.pl.

Do tej pory dzięki akcji Wyprawki Czytelnicze odebrało blisko 300 tys. przedszkolaków!

logo pngBiblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej, w związku z likwidacją filii biblioteki w Smolnie Wielkim, zorganizuje dowożenie czytelników do biblioteki w Kargowej, w częstotliwości uzależnionej od potrzeb, po  wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym (68 3526368).

Bezpłatna usługa dowozu do Mediateki i przywozu do domu świadczona będzie dla czytelników wsi Smolno Wielkie, szczególnie dla osób starszych.

Jerzy Fabiś
Burmistrz Kargowej

zmiana godz

ksiegarnia217 czerwca w księgarni w Kargowej można było nabyć III część trylogii lubuskiej „Wendyjska Winnica- Dolina Nadziei” Zofii Mąkosy. Każdy kto kupił w tym dniu powieść mógł zdobyć autograf i dedykację pisarki. Zainteresowanie było tak duże, że zabrakło książek. Dlatego w środę 24.06.2020 roku od godziny 13:00 księgarnia będzie otwarta. Wszystkim zainteresowanym, którym nie udało się kupić powieści wcześniej mogą dokonać zakupu. Od godziny 15:00 autorka pani Zofia Mąkosa będzie podpisywała książki i można ponownie zdobyć autograf.

Przykro nam, że to ostatnie działania kargowskiej księgarni, która została zlikwidowana.

Pracownicy Biblioteki Publicznej im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej dziękują pani Arlecie Krawczyk za długoletnią współpracę.

M. Kwiecień

DSC0102616 czerwca 2020 roku naszą bibliotekę odwiedziły Panie Bogumiła Hyla-Dąbek i Małgorzata Turzańska „podredaktorki” pisma „Inspiracje” Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w celu zebrania materiałów o patronie naszej biblioteki do wyżej wymienionego pisma. Wspominając E. Pauksztę zawędrowałyśmy do pisarki Zofii Mąkosy mieszkanki Doliny Elizy, gdzie spędziłyśmy miłe chwile smakując owoce z jej ogródka i pyszne ciasto z rabarbarem, które przywiozły ze sobą Panie z UTW z Zielonej Góry. Rozmawialiśmy nie tylko o pisarzu i o konkursie literackim, ale również o promocji ostatniego tomu trylogii „Wendyjska winnica - Dolina nadziei”. Spacerując ścieżkami patrona naszej biblioteki odwiedziłyśmy również Leśniczówkę Pracy Twórczej i Izbę Pamięci Eugeniusza Paukszty. Dziękujemy wszystkim Paniom za wspólnie spędzony czas.