IMG 3650Dnia 9 maja 2023 roku w Mediatece Światowid odbyło się spotkanie autorskie z Państwem Małgorzatą i Rolandem Hellmann, które zostało zorganizowane przez współpracę z Kargowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać wykładu na temat prawdziwej historii pierwszych transportów pomocy do Polski w czasie Stanu Wojennego opartej na biografii Rolanda Hellmanna, który jest inicjatorem współpracy między miastami Verden i Zielonej Góry. Wykład oparty był na książce pt. „Droga z przekonania” autorstwa Małgorzaty Hellmann. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem słuchaczy, którym dziękujemy za przybycie.

IMG 3622Dnia 8 maja w Mediatece Światowid odbyło się spotkanie autorskie z Przemysławem Piotrowskim, autorem bestsellerowych powieści kryminalnych. „Zaraza” została uznana „Książką Roku 2021” w 7. edycji największego  polskiego i prestiżowego plebiscytu lubimyczytać.pl. W kategorii „Kryminał, sensacja/thriller” Zielonogórzanin wygrał z najpopularniejszymi pisarzami polskimi i zagranicznymi, m.in. Remigiuszem Mrozem („Wybaczam ci”), Wojciechem Chmielarzem („Wilkołak”),
czy Stephanem Kingiem („Billy Summers”).
 
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem , dziękujemy wszystkim za przybycie.

IMG 3396Dnia 22 marca w Mediatece odbyło się spotkanie autorskie z Rolandem Hellmannem. Autora gościliśmy już kilka razy w naszych murach, jako autora wystaw i tomików poezji. Tym razem mieliśmy przyjemność wysłuchać utworów z najnowszego tomiku autora pt. "Serce i dusza". Spotkanie choć odbyło się w małym gronie było bardzo ciekawe i przyjemne. Na kolejne spotkanie z autorem zapraszamy w maju.

335874923 610171907150487 8417516247300732647 nDnia 15 marca 2023r. w Mediatece Światowid odbyło się spotkanie z poetą, krytykiem literackim, prozaikiem Czesławem Sobkowiakiem. Pan Czesław mieszkał w pobliskim Jaromierzu do 12 roku swojego życia. Laureat wielu nagród kulturalnych i literackich. Wydał wiele tomików wierszy, które są dostępne w naszej Bibliotece. Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze i cieszyło się dużym zainteresowaniem.

IMG 164522 października 2021 roku w naszej bibliotece odbyło się spotkanie klas IV Zespołu Szkolno-przedszkolnego w Kargowej z pisarką Renatą Piątkowską, autorką książek dla dzieci i młodzieży.

Dzieci znają pisarkę z takich tytułów jak "Gang Słodziaków", "Gang Swojaków". Podczas spotkania dyskutowano  o przesądach , przysłowiach i zwyczajach. Zakupiliśmy najnowsze książki tej autorki, zachęcamy naszych czytelników do przeczytania.

18 czerwca 2020 r.. o godz. 18.00 w ramach Czwartku Lubuskiego Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida zaprasza na spotkanie online z pisarką, dwukrotną laureatką Lubuskiego Wawrzynu Literackiego (2017 i 2019). Spotkanie prowadzić będzie Eugeniusz Kurzawa. Transmisja będzie dostępna na facebooku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze.

zmakosa

IMG 086621.02.2020 r. o godz. 17:30 w Mediatece Światowid odbyło się spotkanie z Grażyną Przybylską autorką książki "Droga donikąd". Oto fotorelacja z tego spotkania.

mediateka przybylska

236528 maja 2019r. o godz. 17.00 w Mediatece Światowid odbyło się spotkanie ze zbąszyńską poetką Katarzyną Kutzmann-Solarek, która zaprezentowała nam swoje tomiki poezji "Drogę do ciszy" i "Wybudzenia". Poetka w swej twórczości pisze o konieczności równowagi między ciałem - duszą - umysłem, o miłości do samego siebie , ale też o samotności, snach i  poszukiwaniu w codziennym życiu ciszy. Poezja została nam przybliżona w jakże innej formie. Autorce w spotkaniu towarzyszyli aktorzy Teatru S. Zbąszyńskiej Sceny Plastycznej.

img 8985Dnia 22 lutego 2019r. w Mediatece Światowid odbyło się spotkanie z niezwykle cenioną autorką pochodzącą z Kargowej Panią Zofią Mąkosą. Gratulujemy Pani Zofii kolejnego tomu wspaniałej powieści i już czekamy na następną część trylogii....

z.makosa

img 8606W piątek 30 listopada 2018r. o godzinie 18:00 w Mediatece Światowid odbyło się spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Posyniak-Rusin i prezentacja jej najnowszego tomiku wierszy pt "Bliżej ludzi". Atmosfera na spotkaniu była bardzo miła. Egzemplarze tomiku są dostępne w bibliotece.

plakat A3 21 IX 18 KargowaZapraszamy na wieczór autorski ks. Marka Kidonia z promocją Jego książki „Droga krzyżowa ludzkich zmagań i zmian”. Spotkanie poprowadzi znana aktorka Joanna Brodzik.

Miejsce spotkania: Mediateka w Kargowej, ul. Słodowa 2, 21 września 2018 r., godz. 18.00